Houder zijn van een diploma of getuigschrift in informatica dat ten minste evenwaardig is met die welke in aanmerking worden genomen voor de aanwerving in de betrekkingen van niveau A bij de federale overheidsdiensten.
De adviseur ICT werkt binnen het departement ICT en staat onder de directe leiding van het departementshoofd ICT.
Zijn belangrijkste taken zijn:
Het Coördinatieorgaan voor de dreigingsanalyse is opgericht op basis van de wet van 10 juli 2006 betreffende de analyse van de dreiging en staat onder het gezag van de ministers van Binnenlandse Zaken en Justitie. Het OCAD is bevoegd voor het analyseren van de informatie en inlichtingen die het krijgt van zijn partners en zijn steundiensten, op basis waarvan het OCAD strategische en punctuele dreigingsevaluaties opmaakt. Daarnaast speelt het OCAD een coördinerende rol in het Actieplan Radicalisme en in de informatiestroom tussen de verschillende bevoegde diensten in binnen- en buitenland. Tot slot vervult het OCAD een belangrijke rol bij het nemen van bepaalde administratieve preventieve maatregelen in de strijd tegen terrorisme en radicalisme. De bevoegdheidsdomeinen van het OCAD situeren zich op het vlak van dreigingen inzake radicalisme, extremisme en terrorisme tegen Belgische personen en belangen op Belgisch grondgebied en in het buitenland. Op basis van de evaluaties van het OCAD nemen de bestuurlijke en gerechtelijke politie en de andere bevoegde diensten de gepaste maatregelen.
Extra aanbod
Overeenkomstig het KB van 24 augustus 2007 ontvangt u een maandelijkse toelage bovenop uw salaris
U zal een recente smartphone ontvangen en geniet van een communicatieforfait voor mobiel internet en GSM (telefonie)
U zal ook beschikken over een laptop van het werk
Mogelijkheid om te telewerken
Mogelijkheid om een tweetaligheidspremie te bekomen
Mogelijkheid om opleidingen te volgen i.v.m. de laatste nieuwe technologieën op het vlak van ICT
Vereist diploma: een voltooid licentiaats-, master- of doctoraatsdiploma in de informatica.
In het bezit zijn van een rijbewijs klasse B.
Belg en in België woonachtig zijn en het genot hebben van de burgerlijke en politieke rechten.
In het bezit zijn van een veiligheidscertificaat "zeer geheim" (wet van 11.12.1998) of bereid zijn hiertoe een veiligheidsonderzoek te ondergaan (het niet behalen van het certificaat is een reden tot verwijdering of niet detachering).
Goede beheersing van de huidige omgevingen Windows Server en Linux.
Goede kennis van tools voor de beveiliging van informatie (Firewalls, IPS, VPN, encrypties, …)
Grondige kennis hebben van informaticanetwerken.
Goede kennis hebben van gegevensbanken
Kennis van het Engels is ook vereist.
Selectiecommissie
Wervingsreserve: 24 maanden